Oyuncu Filiz Taçbaş siyasete atılıyor: CHP’ye başvurusunu yaptı

Türkiye, 14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’ne kilitlendi. Milletvekili aday adayı olmak isteyenler başvurularını yapmaya devam ediyor. O isimlerden biri de oyuncu Filiz Taçbaş oldu. Taçbaş, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir 2. bölge milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunduğunu açıkladı.

Taçbaş, “Cumhuriyetimizin 100. yılında bir olabileceğimiz, tüm sorunların altından tek yumruk olarak kalkabileceğimiz… Vatanıma ve milletime yoldaş olacağım bir göreve adım atıyorum. CHP İzmir 2. bölge milletvekili aday adaylığı için başvurumu yaptım. Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda yoluma devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

FİLİZ TAÇBAŞ KİMDİR?

Filiz Taçbaş, 1964 senesinde İstanbul’da doğdu. İlk kez 10 yaşındayken kameralar karşısına geçti. Daha sonra 18 yaşında tiyatro oyunculuğuna başladı.

Anadolu turnelerine katılan Taçbaş aynı zamanda ‘Gırgıriye’ müzikalinde Müjdat Gezen’le başrolü paylaştı. Ardından 1992 senesinde Mahalle Muhtarları kadrosuna katıldı. Bu dizinin ardından birçok projede yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir