Başkan Demir, halk buluşmalarına başladı

Siyasetçilerin seçim döneminde kapısını çaldığı vatandaşın, sadece seçim döneminde değil seçimden sonra da yanında olduğunu bayram günü yaptığı bayramlaşma programıyla da ortaya koyan Torbalı Belediye Başkanı Övünç Demir, şimdi de ‘Esas makamımız mahallelerimizdir’ diyerek halk buluşmalarına başladı. Torbalı’nın 60 mahallesinde vatandaşlarla buluşup, talepleri birinci ağızdan almak isteyen Başkan Demir, dün akşam başkan yardımcıları ve icracı müdürlerle birlikte Kaplancık ve Özbey mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Halk buluşmalarına kırsal mahallelerden başlayan Başkan Demir,  talepleri not alıp; ilk günden çözümler için talimatları verdi.

ÖNCELİKLİ TALEPLER OYLANDI

Torbalı Belediyesi, Torbalı’nın 60 mahallesini kapsayan ve halkın sesine kulak veren ‘Halk Buluşmalarını’ başlatarak mahallelerle doğrudan iletişim kurmayı amaçlıyor. Belediye Başkanı Övünç Demir’in liderliğinde yürütülen bu inisiyatif, mahallelerdeki sorunların çözümüne yönelik katılımcı bir yaklaşım sunacak. Bu kapsamda dün Kaplancık ve Özbey’de köy meydanlarında vatandaşın taleplerini not alan Demir, buluşmanın sonunda en öncelikli talepleri oylayarak jet hızıyla çözüm sözü verdi. Öte yandan ziyaretlerde Demir’e ayrıca, internet, kanalizasyon, ulaşım, mezarlık gibi Torbalı Belediyesi’nin yetkisinde olmayan talepler de iletildi. Başkan Demir, bu konularda çözüm yetkisinin kendilerinde olmadığını dile getirerek, ancak bu sorunlar için ilgili kurumlarla görüşmeler gerçekleştireceğini ifade etti.

DEMİR: BÜTÜN ÇABAMIZ 60 MAHALLESİNİN DE YÜZÜ GÜLEN BİR TORBALI İÇİN

Gerçekleşen buluşmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Demir, “Halk buluşmalarımıza Kaplancık ve Özbey mahallelerimizle başladık. Hemşehrilerimizin öncelikli taleplerini tek tek not aldık, başkan yardımcılarımız ve icracı müdürlerimizle hızlı çözüm için istişarede bulunduk.  Özbey’de park isteyen çocuklarımıza anında çözüm bulmak ise onlarla birlikte bizlerin de yüzünü güldürdü. Bütün çabamız 60 mahallesinin de yüzü gülen bir Torbalı için…” dedi. Öte yandan halk buluşmaları bugün 19.30’da Yeniköy, 21.00’da ise Ahmetli Mahallesi’nde gerçekleşecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir